Anasayfa

Attila-İlhan

Batan Bu Köhne Şileb

Yorum Yapılmamış Uncategorized

http://kultursanat.kadikoy.bel.tr/tr/kadikoyde-kultur-sanat/attila-ilhan-90-yasinda

BATAN BU KÖHNE ŞİLEB… En Güzel Bestelerim: Güfte: Attila İlhan Beste: Güneş Yakartepe

Piyano: Güneş Yakartepe, Solist: Burcu Vatansever

Üstad Şairimiz ATTİLA İLHAN’ın “Batan Bu Köhne Şileb…” şiirini ilk okuduğumda çok etkilendim. Defalarca okudum. Sanırım okurken bestelemişim de şiiri. Piyanonun başında bir çırpıda notalar diziliverdi. Bir beste yarışmasına katılmak için güfte yazarından izin almam gerekiyordu. Telif için “Attila İlhan Bilim Sanat Kültür Vakfı Vakfı”na başvurdum. Beni öylesine yüreklendirdiler ki…  Şairimize  hayranlığım bir kat daha arttı. Vakıf Yöneticilerine yürekten bir sevgi duydum. Saygılarımla…

batan-bu-kohne-sileb

Batan bu köhne şilebte ne işleri var NOTASINI PDF İNDİR

 

Türk edebiyatının önde gelen isimlerinden şair ve yazar Attila İlhan, vefatının 10. yılı dolayısıyla düzenlenen “Attila İlhan 90 Yaşında” adlı muhteşem bir etkinlikte anıldı.
Açılışta Attila İlhan’ın yaşamından kesitler içeren VTR ardından, Attila İlhan şiirlerinden en yeni beste, bestecisi Piyanist Güneş Yakartepe tarafından seslendirildi. “Batan Bu Köhne Şileb…”, Attila ilhan Şiiri piyano tuşları ile hayat buldu. İstanbul Teknik Üniversitesi Kompozisyon Bölümü Öğrencisi Güneş Yakartepe’ye bu yeni bestede Solist Burcu Vatansever eşlik etti.
BATAN BU KÖHNE ŞİLEB… En Güzel Bestelerim: Güfte: Attila İlhan Beste: Güneş Yakartepe
Piyano: Güneş Yakartepe, Solist: Burcu Vatansever.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler:, , , , , , , , , , ,